Wykonawcy wybrali MAPEI

W dniu 24 styczna podczas targów BUDMA, już po raz czwarty odbyła się uroczysta Gala Wręczania Nagród ,,Budowlana Marka Roku i Dystrybutor Roku”. Gala corocznie organizowana przez ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku przy współpracy z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi już na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń jakie mają miejsce podczas BUDMY.


Tytuł Budowlanej Marki Roku w kategorii ,,kleje i fugi” zdobyła firma Mapei Polska Sp. z o.o.
Nagrodę odebrał osobiście dyrektor generalny Mapei Polska – Artur Ołubek. Tym razem wyboru dokonywali wykonawcy, oceniając w wywiadach prowadzonych przez ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku: jakość produktów (40 % oceny), stosunek ceny do jakości (30 %) oraz częstotliwość stosowania (30 %). Wyniki uzyskane przez Mapei Polska w każdym z tych obszarów przedstawiają wykresy obok. Jest to efekt długofalowej polityki Grupy Mapei, która rokrocznie inwestuje 5 procent swoich obrotów w prace badawczo-rozwojowe nad nowymi produktami i technologiami oraz systematycznie zwiększa zaplecze infrastrukturalne. W Polsce, zaledwie cztery lata po oficjalnym otwarciu fabryki w Gliwicach, Mapei podwoiło swoje moce produkcyjne. Sprzedaż firmy rośnie co roku w dwucyfrowym tempie, zaś popularyzowanie najnowszych technologii i systemowych rozwiązań budowlanych wśród wykonawców wpisane jest na stałe w strategię funkcjonowania firmy. Tylko w 2007 roku w szkoleniach technicznych Mapei wzięło udział ponad 12 000 polskich glazurników. We wrześniu ubiegłego roku firma otworzyła profesjonalne centrum szkoleniowe w Gliwicach, zaś w teren ruszył samochód szkoleniowy dla wykonawców.Te wszystkie działania zaprocentowały.


Z przeprowadzonego badania jasno wynika, że jesteśmy wśród wykonawców firmą dobrze rozpoznawalną, posiadamy produkty o bardzo wysokiej jakości i w przystępnej cenie, a wykonawcom dobrze się na nich pracuje. W trakcie Gali wręczone zostały również nagrody dla Dystrybutorów Roku.

Projekt i wykonanie SQUARE